_ ARCHIVE _

01.03.2004

Fransa Büyükelçiligi bir yillik egitim bursu vermektedir. Bu burslar Fransa'da uzmanlik egitimi (DEA, DESS, MASTER, Mühendislik Okulu) görmek isteyen 4. sinif ögrencileri içindir.

Ayrica Fransa Büyükelçiligi ortaklasa doktora bursu vermekte ve Türk Üniversiteleri ile Fransiz Üniversiteleri arasinda isbirligi projelerine destek sunmaktadir.

 

Iletisim: 0312 455 45 45 – claude.pegnaud@diplomatie.gouv.fr

 

Bilgi için web adresleri:

www.ambafrance-tr.org

www.onisep.fr www.education.fr

 

26.02.2004

7-8 Mayıs 2004 tarihlerinde Mersin Üniversitesi ve Avusturya Bilim, Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliği ile "Avusturya Günleri" gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda Üniversitemizdeki Almanca öğretim elemanları ve ilimizdeki Almanca öğretmenleri davet edilmiştir. 2 gün sürecek olan Avusturya Günleri 'nde Avusturya’dan gelen öğretim üyeleri eşliğinde yapılacak çalıştaylarda karşılıklı kültür alış-verişinde bulunulacaktır.

----------------------------------

ME.U. Dış İlşkiler Ofisi

Arş.Gör. Petek Palazoğlu

(324) 361 00 01 - 3162

 

26.02.2004

Dear Colleagues,

I am pleased to inform to you that our new exciting European Studies Master's Degree programme has been a great success since it's launching last September. We are therefore calling for a new round of applications for the next academic year.

This interdisciplinary one-year programme covers the main disciplines of the Faculty of Social Sciences from a European perspective, as well as history, European law and human rights issues. Special focus is given to methodological studies.

The programme is open to students who have completed their bachelor's degree at the university level and who wish to acquire the specialized knowledge necessary for a European or international career. To this end, the programme provides an in-depth introduction to the policies and institutions of the European Union. The language of tuition is English.

Total amount of the credit units is 120 ECTS credits, of which master's thesis is 40 ECTS credits. The Master's degree provides eligibility for doctoral studies.

Deadline for applications: 30th of April 2004.

For more detailed information and application instructions, please visit our website: http://www.soc.utu.fi/europe.htm or send e-mail to kv-yht@utu.fi

We would appreciate if you would kindly forward this information to prospective applicants and other potentially interested partners.
With kind regards,

Susanna Kärki
European Studies Master's Degree Programme
Programme Co-ordinator

-------------------------------------------------------
European Studies Master's Degree Programme
Faculty of Social Sciences/FI-20014 University of Turku
Tel: +358-2-333 5363/Fax 358-2-3336270
E-mail: kv-yht@utu.fi / http://www.soc.utu.fi

 

20.05.2004

Konu: UNCTAD Ticaret ve Kalkinma Sanal Enstitüsü

ILGI: Disisleri Bakanliginin 03.05.2004 tarih ve 732.00/2004/ÇEGY/181799 sayili yazisi

United Nations Conference on Trade and Development (UNCTAD) tarafindan kurulma çalismalari sürdürülen ve sayesinde ticaret, yatirim, kalkinma konularinda egitim ve arastirma yapan akademik kurumlarin desteklenmesi ve bunun için de akademik kurumlar arasinda bir internet agi olusturulmasi hedeflenen “Ticaret ve Kalkinma Enstitüsü” ( Virtual Institute on Trade and Development ) hakkindaki Disisleri Bakanligi'nin kayitli yazisi bulunmaktadir.

UNCTAD yetkilileri, anilan Sanal Enstitüsü ile ilgili olarak, Fransa, Tanzanya, Hindistan, Ürdün, Çek Cumhuriyeti gibi çesitli ülkelerden nitelikli üniversitelerle temas kurduklarini ve amaçlarinin kurulacak internet agina katki yapmak hususunda kararli akademik kuruluslarla isbirligine gitmek oldugunu belirtmektedirler.

Söz konusu Sanal Enstitü ile ilgili ayrintili bilgilere http://vi.unctad.org internet adresinden ulasilmasi mümkündür.

Bilgilerinize saygilarimla rica ederim.

YÖK Baskanligi